Category Archive Zebra Perde

ileyonetim

Zebra Perde Modelleri

Zebra Perde ince ve dolgulu dokumanın çizgi halinde sıralanması nedeniyle bu ismi almıştır. Bir tarafı sabit diğer tarafı hareketli çift kat kumaşın mekanizma üzerinde hareket ederek görüntüyü açma-kapama mantığı ile çalışmaktadır.

Yaşadığımız dünyada sınırlı kaynaklara sahibiz.İnsanlığın en çok ihtiyaç duyduğu kaynak enerjidir.Dünyamızdaki enerji kaynakları sınırlıdır. Güneşin yenilenebilir ve temiz enerji kaynağından maksimum yararlanabilmeliyiz. Ülkemiz coğrafi konumundan dolayı daha çok fazla doğal kaynağa sahiptir.
Bu doğal kaynakların başında güneş enerjisi gelir. Modern hayatta yaşam alanlarımız için temiz enerji kaynağı olan güneş ışığı kullanımı mekanlarda çok büyük önem kazanmıştır.
Modern hayatta iç dekorasyon daha sade ve işlevseldir. Perde yaşam mekanlarımızdaki mahremiyeti sağladığı gibi güneş ışığının enerjisinden yararlanmamızı sağlayabilmelidir.

Ülkemizde her mevsim farklı açılarda güneş ışığı ev ofis veya işyerlerimizi aydınlatır ve yaşadığımız mekanları ısıtır. Ülkemiz güneş kuşağı bölgesinde yer almaktadır.
Ülkemiz ekonomisine ve çevre kirliliğine önemli katkılar sağlayabilmek için Güneş enerjisinin kullanımı ülkemizde yaygınlaşmalıdır.

Yaşadığımız mekanlar da ısı ve enerji tasarrufu sağlayabilmek ve mekanlardaki estetiğe uygun perdeler seçmek gerekir. Perde; modern iç mimaride sadece estetik kaygıya yönelik yapılamaz. Perde; bizi soğuktan, sıcaktan, güneşin yaydığı ultraviyole ışınlardan koruduğu gibi ses yalıtımı ve akustik problemleri de ortadan kaldırabilir.
Aynı zamanda bizim güneş enerjisinden maksimum fayda sağlayabileceğimiz bir tasarımda olmalıdır.
Bu bize enerji tasarrufu yapmamızı sağlar.

Zebra perdeler, çift perdeler, işte tam bu amaca yönelik perdelerdir.
Tek bir mekanizma ile zebra perde sistemimiz çift perde sistemimiz hem güneşlik hem de tül olarak kullanılabilir.Zebra stor perde ile gün ışığına iç mekanda hükmedebilirsiniz.
Zebra stor perdelerimiz iç mekanların ihtiyacı olan estetik kaygıları da bir çizgide karşılamaktadır. Zebra stor perdelerimiz tek mekanizma ile tül ve güneşlik olarak kullanıldığı için ekonomik bir üründür.

Unutmayın iç mekan dekorasyonunda küçük değişikliklerle çok büyük farklar yaratabilirsiniz.

Doğal ışık kaynağımız olan güneşi zebra stor perde sistemimizle iç dekorasyonda kullanmak harika bir fikirdir.

Zebra stor perdeler bu iş için çok ideal ve mükemmel bir üründür. İsterseniz mekanlarınız da kullandığınız zebra stor perdeleri motorlu uzaktan kumandalı ve butonlu da yapmak mümkündür.
Zebra stor perdelerin yan kenarlarına Fonlar ekleyerek mekanda yeni ve fantastik bir görünüm oluşturabilirsiniz. Fonlar mekana zarif bir stil kazandıracaktır. Zebra stor perdelerimiz pencerelerde enerji verimliliği ve üstün ışık kontrolü sağlayan harika bir üründür.

Odalarınıza daha fazla ışık alın.
Abartı, kalabalık tasarımlı perdelerden kaçının
Renk seçimi perdede çok önemlidir. Sıkıcı renklerden uzak durun.
Kullanım kolaylığı sağlayan estetik kaygıları ortadan kaldıran ve ihtiyacınıza gerçek anlamda çözüm sağlayan ürünleri tercih edin.
Zebra stor perdeler double stor perdeler işte tam bu amaca yönelik perdelerdir.

Zebra Perdeler sık dokunmuş kumaşlarla ve tül kumaşların şeritler halinde aralıklı olarak dizilmesinden meydana gelmiştir.Zebra stor perdeler, kumaşın stor perde gibi yukarı aşağı hareketiyle çalışan bir perde sistemidir.

Zebra perdeler çift kat kumaş kullanıldığından, perde yukarı aşağı hareket ederken sık dokunmuş kumaşların karşılıklı gelmesiyle ışık geçirgenliği şık bir biçimde elde eder. Zebra stor perdeler, tül ve sık dokuma kumaşın karşılıklı gelmesiyle ışık geçirgenliğini engeller ve mekanın karanlık olmasını sağlar. Darbant ve geniş bant olmak üzere kendi içinde iki ayrı yapıya ayrılmıştır.

Darbantta 8cm lık dokunmus kumaş arası 4cm’lik file örgü tergal ile kombine edilmiş.

Genişbant ta ise 14cmlik dokunmuş kumaş 8cmlik file örgü tergal ile kombine edilmiş.

Mekanik bir perde sistemi olup kumaş cinsi desenli vede renkleri açısından oldukça geniş bir çeşide sahiptir. Devamını oku

ileCoşkun Karadeniz

Brode Zebra Perde Modelleri

Zebra perdenin bir çeşidi olan brode zebra perde diğer zebra perdelerden çalışma sistemi olarak herhangi bir farkı yoktur.Görsel olarak düzgün ve modern bir duruşa sahiptir.Birçok desen alternatifi bulunan brode zebra perde de tek renk ,iki renk, hatta üç ve dört renk iplik kullanılarak desenler üretilmiştir.Brode İngilizce “embroidery” den gelir Türkçe’mize brode olarak yerleşmiştir. Dantel brodeli zebra perde ince ipliklerden nakış ile elde edilir. Brodeli zebra perde, nakışlı zebra perde yani işlemeli zebra perde demektir.İşlenen brode deseni zebra perdenin dokusuna ve yapısına uygun hale getirildikten sonra ürün tamamlanmasına geçiliyor.Kullanılan brode nakış ipliğinin ilerki dönemlerde sararmaması için işlenecek olan nakış ipliğine bir nevi testler uygulanıp kaliteli ve sorunsuz bir brode zebra perde müşterilere sunulmaktadır.Kutulu ve stor kasalı olarak iki şekilde kullanılabilir. Devamını oku

ileCoşkun Karadeniz

Boncuklu zebra perde modelleri

Normal stor perdelerde uygulanan etek modeli ve boncuk figürü zebra perdelerde de uygulanmış olup şıklığına ve estetikliğine ayrı bir hava katmıştır.Boncuk modelleri değişken olup bilgi için lütfen arayınız. Devamını oku