Category Archive Stor Perde

ileyonetim

Sun Screen Perde/Güneş Kırıcı Perde

Son dönemde giderek yaygınlaşan ve güneş kırıcı, güneşlik perde, screen perde, sun screen perde olarak adlandırılan bu sistemler, zararlı güneş ışınlarını engellemekteki işlevleri ile öne çıkarlar. Screen perde basitçe, uygulama mekanlarının güneş gözlüğü olarak düşünülebilir. Hayli fazla ışık alan mekanlar için UV ışınlarını tutması ile sağlık, ve ışığın %86′sının bloklanması ile de enerji tasarrufu ve mekan rahatlığı açısından etkilidirler.Sun Screen perde kumaşı İthal edilen bir üründür. Dokumasında yaklaşık %30 polyester, %70 pvc bulunan screen perde kumaşı düz zeminlerde sabunlu su ile yıkanarak temizlik imkanı verir. Alerji yapmaz ve bakteri üretmez.

Bu fonksiyonel özelliklerin yanı sıra sun screen, son derece estetik, modern bir görünüme sahiptir.

İthal Fransız elyafından mamul özel bir malzeme kullanılarak üretilir. Alev almaz ve kir tutmaz. Screen perde esasında bu özel malzemedir, perde mekanizması değişkenlik gösterir. Stor Screen, en çok bilinen ve tercih edilen türüdür. Dikey perde ve katlamalı perde formatında uygulanması da mümkündür. Ayrıca kış bahçesi perdesi sistemlerinde de yaygın olarak yer almaktadırlar.

Screen Perdeler, bir yoğun ışık denetleme sistemi olan blackout stor perdeler ile kombine olarak da tercih edilmektedirler. Motorlu sun-screen uygulamaları da hayli yaygındır, özellikle büyük uygulama alanlarına yayılan perdeler için bu yola başvurulabilir. Screen Perdenin ham maddesi polyester kumaş olup kumaşın örgü cinsi açısından file dokuma grubu olan mekanik bir perde türüdür.Bu sayede gün ışığından taviz vermeden faydalanmanızı sağlar. En çok tercih edilen screen perde model ve renkleri genellikle açık renklerdir.BEYAZ KREM EKRU AÇIK GRİ VE GRİ VE KREMİN TONLARI dır Arkası cam elyaf malzemesi ile izole edilmiş olduğundan dolayı güneş ışığı iç mekana filtrelenerek  alınır.

Bu sayede enerji ve ısı tasarufu da elde edilir. Ayrıca, bilimum mekanlarda pc ve tv ekranı parlamasını engellemekte etkili bir malzemedir. En etkili serisi hunter dagls olup menşeyı Hollanda’dır.Renk çeşidi açısından oldukça zengin bir içeriğe sahiptir.Kumaşlarımız üzerinde yapılan test ve denemelere göre kullanım , temizleme talimatlarına uyulduğu sürece kumaş ve mekanizma garanti sürecimiz 3 yıldır.

Devamını oku

ileCoşkun Karadeniz

Silver Sun Screen Perde Modelleri

Silver Screen Perde
Silver Screen perde, son zamanların en çok tercih edilen perde çeşidi olarak karşımıza çıkıyor. Ancak bu perdenin özellikleri önemli bir merak konusu… Silver Screen perde geniş kullanım alanı ile de dikkat çekiyor. Pek çok farklı mekânda, evde, iş yeri ya da restoranda kullanılabiliyor. Hem kullanım alanları, hem de perdenin genel özelliklerine daha yakından bakmaya ne dersiniz. Silver Screen perde son zamanların en merak edilen ve de en kullanışlı olarak ifade edilen perde türü olarak, tüm detayları ile şimdi karşınızda.
Silver Screen Perde Özellikleri
Silver Screen perde, güneş kırıcı özelliği ile kullanışlılık sağlamaktadır. Bu özelliği sebebi ile özellikle iş yerlerde çokça tercih ediliyor. Ayrıca iş ve dış cephelerde sıkça tercih ediliyor. Çünkü Silver Screen perde, ısı tasarrufu sağlamaktadır. Bu özelliği tercih edilmesinin önemli bir sebebi olarak düşünülebilir. Bugün kullanılan perdeler ile ısı tasarrufu yapabiliyor olmak, sizce de harika olmaz mı? Diğer taraftan Silver Screen perde, alev almaz özelliğe sahiptir. Yani yangın gibi talihsiz olaylara sebebiyet vermeyecektir. Cam elyaftan üretilen Silver Screen perdeler, yanmazlık sertifikalarına sahip olduğu gibi, ışık geçirgenliğinde de %3 seviyesine kadar düşmektedir.
Kullanım alanlarından detaylıca söz edecek olursak, bu tür perdelerin en çok tercih edildiği alan iş yerleri ve özellikle ofislerdir. Bununla birlikte okullar, çeşitli işyerleri ve hatta evler bile bir kullanım alanı olabilir. Genellikle evler için önerilmediğini duyabilirsiniz, ancak ışık geçirgenliğinin oldukça az olması, ısı tasarrufu sağlaması ve yanmaz özelliğe sahip olması Silver Screen perde türünü evler için de uygun hale getiriyor. Üstelik farklı renk alternatiflerine de sahipsiniz. Yani mekâna uygun renkleri seçebilir, estetik bir görünüm elde ederken, daha pek çok avantaja da sahip olabilirsiniz. Tesis edilmek istenilen mekâna uygun olarak, istenilen ölçülerde hazırlanabilen Silver Screen perdeler, son zamanlarda diğer perde türlerini geri planda bırakarak daha fazla dikkat çekmeye başladı. Çünkü bir perde olarak perdeleme, görüntüyü kesme, ışığı engelleme işlevlerinden çok öte bir niteliğe sahiptir. Bu yüzden de bugün en çok tercih edilenlerden biri olan Silver Screen perde, sizin için de harika bir seçim olabilir. Devamını oku

ileyonetim

Etek İşlemeli Stor Perde

İşlemeli Stor Perde

İşlemeler yeniden hak ettiği kazanıyor ve her alanda hayatımıza giriyor. Son zamanların gündemi olan çeşitli işlemeler, el işi, el emeği ürünler, giysilerimizden dekorasyona ve de nihai olarak perdelerimize ulaşıyor. İşlemeli stor perde ise gelenekselliği ifade ediyor. Geleneksel işlemelerin stor teknolojisi ile birleşmesi sonucu hem kullanışlı, hem geleneksel, hem de şık perdeler ortaya çıkıyor. Genellikle işlemelerin orijinallerinde olduğu gibi beyaz rengin tercih edildiği bu tür tasarımlarda özel ölçü baz alınır. Yani öncelikle evinize gelecek olan ekip, bir keşif yapacak ve ölçülendirme yapacaktır. Buna göre perdeleriniz, pencerelerinize özel olarak hazırlanacaktır. Bu da daha özenli ve daha şık sonuçların elde edilmesi anlamına gelmektedir.

Geleneksel olarak Türk beyaz iş motifleri olarak adlandırılan bu çalışma, evinizde geleneksel rüzgârlar estirecek, geçmişin tüm güzel anılarını evinizde hissetmenizi sağlayacaktır. Beyaz pamuk stor perde üzerine yapılan işleme uygulaması ile birlikte, stor perde anlayışına bir yenilik getirilmiştir ve bu yeniliğin en güzel yanı ise stor perde sistemlerinin kullanım kolaylığıdır. Siz de rahatlıkla tercih edebilir ve evinizde bu kolaylığı yaşayabilirsiniz. İşlemeli stor perde denilince akla gelen beyaz Türk işi işlemeler, özellikle klasik evlerde mükemmel olacaktır ve çok dikkat çekici görünecektir. Misafirlerinizin gözlerini kamaştıracak olan perde sistemleri, kullanımı kolay, temizliği pratik ve de uzun ömürlü olması sebebi ile sıkça tercih ediliyor. Siz de tercih edebilir ve evinize özel bir hava katabilirsiniz.

İşlemeli stor perde yaptırmaya karar verdiğinizde öncelikle olarak ölçüleriniz alınır ve mekânının bu sisteme uygun olup olmadığına bakılır. Keşif amaçlı gelecek olan ekip bunu sağlayacaktır. Ardından ise tercih ettiğiniz odanın tasarımı ve renkleri göz önünde bulundurularak renk ve desen seçimleri yapılacaktır. Eviniz için en uygun renk ve desenler tercih edilerek, özel nitelikli bu kumaşların etek kısmına işlemeler yapılmaktadır. Özenli ve şık bir çalışmanın ürünü olan işlemeler, adeta evinize nostaljik ve huzur dolu bir hava katacak. Hem evde hem de dükkân ya da işletme gibi çeşitli mekânlarda tercih edilebilecek işlemeli stor perde için doğru yerdesiniz. Hemen bizi arayabilir ve keşif ekibini davet edebilirsiniz.

Devamını oku