Category Archive Screen Perde

ileyonetim

Sun Screen Perde/Güneş Kırıcı Perde

Son dönemde giderek yaygınlaşan ve güneş kırıcı, güneşlik perde, screen perde, sun screen perde olarak adlandırılan bu sistemler, zararlı güneş ışınlarını engellemekteki işlevleri ile öne çıkarlar. Screen perde basitçe, uygulama mekanlarının güneş gözlüğü olarak düşünülebilir. Hayli fazla ışık alan mekanlar için UV ışınlarını tutması ile sağlık, ve ışığın %86′sının bloklanması ile de enerji tasarrufu ve mekan rahatlığı açısından etkilidirler.Sun Screen perde kumaşı İthal edilen bir üründür. Dokumasında yaklaşık %30 polyester, %70 pvc bulunan screen perde kumaşı düz zeminlerde sabunlu su ile yıkanarak temizlik imkanı verir. Alerji yapmaz ve bakteri üretmez.

Bu fonksiyonel özelliklerin yanı sıra sun screen, son derece estetik, modern bir görünüme sahiptir.

İthal Fransız elyafından mamul özel bir malzeme kullanılarak üretilir. Alev almaz ve kir tutmaz. Screen perde esasında bu özel malzemedir, perde mekanizması değişkenlik gösterir. Stor Screen, en çok bilinen ve tercih edilen türüdür. Dikey perde ve katlamalı perde formatında uygulanması da mümkündür. Ayrıca kış bahçesi perdesi sistemlerinde de yaygın olarak yer almaktadırlar.

Screen Perdeler, bir yoğun ışık denetleme sistemi olan blackout stor perdeler ile kombine olarak da tercih edilmektedirler. Motorlu sun-screen uygulamaları da hayli yaygındır, özellikle büyük uygulama alanlarına yayılan perdeler için bu yola başvurulabilir. Screen Perdenin ham maddesi polyester kumaş olup kumaşın örgü cinsi açısından file dokuma grubu olan mekanik bir perde türüdür.Bu sayede gün ışığından taviz vermeden faydalanmanızı sağlar. En çok tercih edilen screen perde model ve renkleri genellikle açık renklerdir.BEYAZ KREM EKRU AÇIK GRİ VE GRİ VE KREMİN TONLARI dır Arkası cam elyaf malzemesi ile izole edilmiş olduğundan dolayı güneş ışığı iç mekana filtrelenerek  alınır.

Bu sayede enerji ve ısı tasarufu da elde edilir. Ayrıca, bilimum mekanlarda pc ve tv ekranı parlamasını engellemekte etkili bir malzemedir. En etkili serisi hunter dagls olup menşeyı Hollanda’dır.Renk çeşidi açısından oldukça zengin bir içeriğe sahiptir.Kumaşlarımız üzerinde yapılan test ve denemelere göre kullanım , temizleme talimatlarına uyulduğu sürece kumaş ve mekanizma garanti sürecimiz 3 yıldır.

Devamını oku

ileCoşkun Karadeniz

Silver Sun Screen Perde Modelleri

Silver Screen Perde
Silver Screen perde, son zamanların en çok tercih edilen perde çeşidi olarak karşımıza çıkıyor. Ancak bu perdenin özellikleri önemli bir merak konusu… Silver Screen perde geniş kullanım alanı ile de dikkat çekiyor. Pek çok farklı mekânda, evde, iş yeri ya da restoranda kullanılabiliyor. Hem kullanım alanları, hem de perdenin genel özelliklerine daha yakından bakmaya ne dersiniz. Silver Screen perde son zamanların en merak edilen ve de en kullanışlı olarak ifade edilen perde türü olarak, tüm detayları ile şimdi karşınızda.
Silver Screen Perde Özellikleri
Silver Screen perde, güneş kırıcı özelliği ile kullanışlılık sağlamaktadır. Bu özelliği sebebi ile özellikle iş yerlerde çokça tercih ediliyor. Ayrıca iş ve dış cephelerde sıkça tercih ediliyor. Çünkü Silver Screen perde, ısı tasarrufu sağlamaktadır. Bu özelliği tercih edilmesinin önemli bir sebebi olarak düşünülebilir. Bugün kullanılan perdeler ile ısı tasarrufu yapabiliyor olmak, sizce de harika olmaz mı? Diğer taraftan Silver Screen perde, alev almaz özelliğe sahiptir. Yani yangın gibi talihsiz olaylara sebebiyet vermeyecektir. Cam elyaftan üretilen Silver Screen perdeler, yanmazlık sertifikalarına sahip olduğu gibi, ışık geçirgenliğinde de %3 seviyesine kadar düşmektedir.
Kullanım alanlarından detaylıca söz edecek olursak, bu tür perdelerin en çok tercih edildiği alan iş yerleri ve özellikle ofislerdir. Bununla birlikte okullar, çeşitli işyerleri ve hatta evler bile bir kullanım alanı olabilir. Genellikle evler için önerilmediğini duyabilirsiniz, ancak ışık geçirgenliğinin oldukça az olması, ısı tasarrufu sağlaması ve yanmaz özelliğe sahip olması Silver Screen perde türünü evler için de uygun hale getiriyor. Üstelik farklı renk alternatiflerine de sahipsiniz. Yani mekâna uygun renkleri seçebilir, estetik bir görünüm elde ederken, daha pek çok avantaja da sahip olabilirsiniz. Tesis edilmek istenilen mekâna uygun olarak, istenilen ölçülerde hazırlanabilen Silver Screen perdeler, son zamanlarda diğer perde türlerini geri planda bırakarak daha fazla dikkat çekmeye başladı. Çünkü bir perde olarak perdeleme, görüntüyü kesme, ışığı engelleme işlevlerinden çok öte bir niteliğe sahiptir. Bu yüzden de bugün en çok tercih edilenlerden biri olan Silver Screen perde, sizin için de harika bir seçim olabilir. Devamını oku

ileCoşkun Karadeniz

Screen Kumaş Dikey Perde

Genellikle mekanları geniş göstermesiyle ve modern görüntüsü ile bilinen kumaş dikey perde bir çok stor kumaş çeşidinden yapıldığı gibi screen kumaştan da uyarlanabilir.

Manzarınızı kapatmamak veya gün ışığından faydalanmak istendiğinde screen kumaş size tamamen bu olanağı sağlıyor, diğer kumaş çeşitlerine göre dikey bantlarını tamamende kapalı tutusanız gün ışığından faydalanabiliyorsunuz herhangi başka bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor. Yine diğer gruplar gibi etekleri özel bir zincir aparatla birbirlerine bağlanıyor.Renk açısından oldukça zengin bir ürün yelpazesi mevcuttur.