Perde Modellerinde Farklı Seçenekler

ileCoşkun Karadeniz

Perde Modellerinde Farklı Seçenekler

İç mekanların dışarıya bakan bölümleri ve evimizin dünyaya açılan gözleri olan pencere, balkon gibi bölümlerin önüne ve etrafına uygulanan perde sistemleri hem kullanış açısından hem de estetik açıdan çok faydalı sistemlerdir. Buna göre birçok çeşitte perde seçenekleri günümüzde bulunmakla beraber birkaç başlıca uygulanan perde modellerine de bakabiliriz.

Ev dekorasyonlarınızda Rustik Perde modelleri de korniş sistemine uygulanabiliyor. Taşıyıcı boru yardımıyla duvara ya da tavana monte edilirler, montajı özel ayakları ile kolaylıkla yapılabilir. Ayrıca seçmiş olduğunuz bir çok sistemde de rustik sisteme uygulanabilmektedir.

Rustik perde seçiminde satıcının sunduğu dekoratör hizmeti sayesinde hem zevkinize hem de evinize, mobilyalarınıza uygun olan modele birlikte karar verebilirsiniz. Derlediğimiz modeller seçiminizde fikir edinmenize kolaylık sağlayabilir.

Katlamalı perde, mekanizmalı bir perde sistemidir. Katmalı sistemler  iki çeşitten oluşmaktadır.

– Aralarında çubuk kullanılarak yapılan kademeli katlamalı sistem.

– Aralarında çubuk olmayan direk üste yığılarak yapılan pilise veya doğal olarak tabir ettiğimiz katlamalı sistem.

Katlamalı perde mekanizmalı bir sisteme sahip olduğu gibi oldukça da kullanışlı yukarı ve aşağı hareket edebilen bir sistemdir. Evin mobilyalarına uygun olarak klasik, domiklasik ve spor mobilyalara göre çizgili katlamalı sistemler, desenli katlamalı sistemler ve desenli artı çizgili olarak katlamalı sistemler olarak uygulanmaktadır.

Katlamalı perdeleri her odada kullanabiliriz fakat camın zemine kadar olmaması gerekir. Camlar kısa olduğu takdirde her oda da ve her pencerede rahatlıkla kullanılabilir.

Balon sistemler, tülün arkadan halkalı ekstrafor dikilmiş hali olup hafif ve kabarık olması için organize tülden üretilmektedir. Ekstrafor dikiminden sonra sisteme balon adı verilen şekil verilmektedir. Balon sistemler camın yarısı açık kaldığı için evin önü açık olan camlarına yani yakında apartman, işyeri ve cadde olmayan, manzaralı pencerelerine uygundur. Daha detaylı bilgi almak için PERDE COŞKUN iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz,doğru seçim , doğru teşhis , doğru keşif, ve zengin tül , perde , stor perdeler, zebra perdeler , ve bilumum mekanik motorlu perde çeşitleri ile mekanlarınıza en uygun ,en güzeli ,vede en kullanışlı olan perde grubunu servis ve montaj hizmeti ile birlikte uyguluyoruz.

Yazar hakkında

Coşkun Karadeniz editor

Bir cevap yazın