Category Archive Jaluzi Modelleri

ileCoşkun Karadeniz

Metal Perfore Jaluzi

Jaluzi Perde temel olarak yüksek mukavemetli çelik üst kasa, birbirine paralel hareket eden ve merdiven ipleriyle yönlendirilebilen bantlardan, alt kasa, kontrol çubuğu ve çekme ipinden oluşmaktadır.

Jaluzi, ithal bir üründür. Ülkemizde yerli olarak da üretilmektedir. 16 ve 25 mm. ve 50 mm. genişliğindeki alüminyum şeritlerin merdiven şeklinde dokunmuş iplere dizilerek üst kasa kısmı içinde gizli çalıştırma mekanizması sayesinde plastik çubuk marifetiyle 180 derece aşağı ve yukarı eş zamanlı hareket ettirilerek ışıktan istediğiniz kadar yararlanma olanağı verir.

Jaluzi Perdelerde renk seçenekleri olarak düz renk jaluzi ana ve ara renkler olmakla beraber, ahşap görünümlü jaluzi çeşitleri ve üzerinde delikler bulunan perfore jaluzi adı verilen delikli jaluzi çeşidide ayrı bir seçenektir.

Delikli perfore jaluziler kapatıldığında flu bir görüntü elde edilir, şık bir görünümü vardır. Çekme ipi vasıtasıyla jaluziyi tamamen yukarı kaldırabilir veya tam olarak aşağı indirebilirsiniz. Plastik çubuğu çevirerek jaluzi bantlarını ışığa göre yönetebilir, almak istediğiniz kadar ışık alarak ışık kontrolü sağlayabilirsiniz. Jaluzi Perdeler düzenli temizlik yapılan yerlerde uzun süre size arıza yapmadan hizmet ederler.

Jaluzi Perdelerin temizliğinde dikkat edilecek husus alüminyum bantları zedelemeden yumuşak çok az nemli bir bezle silmek suretiyle temizlenebilir. Ayrıca statik plastik yumuşak toz alıcı yumuşak fırçalarla da tozu alınabilir. Montajı kolay ekonomik bir üründür.

Piyasadaki tüm Jaluzi Perdelerden daha kaliteli olan Jaluzi Perdemizin emsallerine göre bir çok farklılığı vardır. 22 mikron (boya) kalınlığı perfore delikli, ahşap desenleri ile 50- 25 – 16mm’ lik çeşitleri ile çift cam arası, ısı cam arası ve Standart Jaluzi seçenekleriyle kaliteli eleksal boyası ile 3 yıl garantilidir. TSEK belgelidir.

Jaluzi Perde dışarıyı seyretme imkanı verirken içeriyi göstermez, daha şık bir görünüm elde edilip mekanınıza estetik bir görünüm sağlarr. 25mm veya 16mm bantlardan oluşur. Kullanımı kolay ve pratiktir. Devamını oku

ileyonetim

Ahşap Jaluzi Modelleri

Ahşap Jaluzi Modelleri

Evimizin, ofisimizin, iş yerimiz, kış bahçemizin ya da benzeri pek çok farklı yaşam alanımızın, hem şıklaşması hem de kullanışlı hale gelmesi için perde seçimine özen göstermemiz gerekir. Perde seçimi ise göründüğü kadar basit bir iş değil. Çünkü hem evimiz ile bütünleşen adeta ruh katan tasarımlar olması gerekir, hem de istediğimiz kullanışlılığı sunması gerekir. Ahşap jaluzi modelleri, perde arayışı sırasında en kullanışlı en cazip seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Her mekân için uygun bir seçenek olması belki de bu kadar çok tercih edilmesinin bir sebebi olarak düşünülebilir. Kimi zaman bir ofisin pencerelerini süsleyen perdeler, bazen kış bahçesi ve teras gibi yaşam alanlarında karşımıza çıkıyor. Bazen ise bir restoranın dekorunu tamamlıyor.

Ahşap jaluzi modelleri göz alıcı görünümünün yanında, pratik bir şekilde temizlenebilme özelliğine sahiptir. Bir nemli bez ile kolayca, hızlı bir şekilde temizliği gerçekleştirilebilir. Bu pratikliği arayanlar için balon perde modelleri de bir alternatif olabilir. Diğer taraftan ise kalitesi ile akılda kalan bazı markalar uzun ömürlü seçimler yapmak isteyenler için en iyi tercih olacaktır. Bu noktada Brillant perde modelleri akla geliyor. Her tarza her isteğe uygun bir modele ulaşabileceğiniz marka, evinizi kalite ve şıklık ile donatabilir. Siz ne tür bir perdeye ihtiyacınız olduğunuz söyleyin, Brillant mutlaka sizin için en iyisini üretmiştir.

Ahşap jaluzi modelleri üzerine konuşurken mekana göre perde seçimi konusunu da unutmamak gerek. Mekâna uygun perdeler seçmek, daha huzurlu, daha fazla beğenilen alanlar oluşturmak demektir. Ahşap jaluzi modelleri ise ahşabın istediğiniz tonunu evinize dahil edebilir, otantik, huzurlu ya da modernliği dengeleyen bir hava katabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken isteklerinizi anlayan bir kuruluş ile iletişime geçmek olacak. Bu sayede hayallerinizi süsleyen iş yeri de kolayca ortaya çıkabilir, huzurunuzu sağlayan teras da… Neden yatak odanızda bu doğal ve şık rüzgârlara yer vermiyorsunuz ki? Ahşap jaluzi ile her mekanda pratik ve huzur dolu şıklığı yakalamak mümkün. Hemen bunun için harekete geçmeye ne dersiniz?

 

ileyonetim

Metal Jaluzi Perde Modelleri

Aluminyum jaluzi perde ev ve bürolar için çok tercih edilen bir güneşlik seçimi olup, ışık miktarı ve mahremiyet konularında büyük oranda kontrol edebilmeyi sağlamaktadır. Çok yönlü, ucuz ve kullanım kolaylığı sebebiyle jaluzi perdeler pazarda bir numaralı kalıcı olarak bulunmaktadırlar.Genellikle ofislerde ve modern döşenmiş mekanlarda tercih edilir. Direk güneşi kıran ve sadece aydınlığı içeri alan ince alüminyum yapraklardan yapılan hafif kullanışlı bir perde çeşitidir. Alüminyum jaluzi perde kumaş stor perdelerle yarışırcasına geniş renk seçenekleri sunar. Düz, simli, ahşap desenli renklerin yanında perfore alüminyum jaluzi perde siyah, beyaz, krem ve gri renkleriyle şık görüntüler sağlar. Tavana duvara ve pencere doğramalarına kolay monte edilir. Çift cam arasında butonlu kullanım imkanı sağlar. Pencere ve kapı gibi hareketli zeminlerde zıgıl denilen sağ ve sol kenarlarına açılan deliklerin içinden geçirilen tel ile sabitleşme özelliği vardır. Hafif metallerden üretildiğinden eğimli mekanlarda rahatlıkla kullanılır. Alüminyum jaluzi perde Türkiye’de 16 mm ve 25 mm genişliğinde yaprakları ile standart üretilmekte olup, 50 mm genişliğinde bantları olan jaluzi perde de bazı firmalar tarafından üretiliyor.

Jaluzi perde çevremizde hemen hemen her yerde görmeye alıştığımız perde uygulamalarıdır. Birçok yerde görmemizin nedeni ışık kontrolü ve örtülücülüğü bir arada kolaylıkla gerçekleştirebilmeleridir. Örnek olarak bir mekanı örtmek istediğimizde, tül ve kumaş perde kullanırız. Ancak jaluzi perde bu iki özelliği bir arada yerine getirebilirler. Jaluzi perdeler pratik olmakla birlikte aynı zamanda dekoratif ve estetik bir üründür. Jaluzi perdeler motorlu ve uzaktan kumandalı da üretilebilir.Jaluzi perdelerin 16-25-50 mm genişliğinde bant seçenekleri bulunur. Aluminyum jaluzi perdelerde 16 mm bant genişliği özellikle kasa içi dediğimiz pencere doğraması üzerinde yada içinde kullanılmalıdır. 16 mm jaluzi perdeler çok geniş cephelerde tercih edilmemelidir. Tavan ve duvar uygulamaları için dirençleri zayıftır ve kısa sürede deforme olurlar. Aluminyum jaluzi perdelerin 25 mm bant genişliğinde olanları rahatlıkla tavan, duvar kasa içi ve kasa üzeri uygulamalarda tercih edilebilir. 16 mm genişliğindeki jaluzi perdeler 25 mm jaluzi perdelere göre oldukça estetik ve zariftir ancak mukavemeti de doğru orantılı daha zayıftır. 25 mm jaluzi perdeler, büyük cephelerde üretim ölçü standartları doğrultusunda rahatlıkla kullanılabilir. 50 mm jaluzi perdeler daha çok geniş cephe ve pencerelerde tercih edilmelidir. 1.Sınıf Malzeme Metal Jaluzi Perdeler, kullanışlı olmakla beraber, dayanıklılığı ve geniş renk yelpazesiyle ev, ofis/işyeri ve diğer mekanlarda tercih edilmektedir. Motorlu ve uzaktan kumandalı olarak da üretimi mevcuttur.

Devamını oku