Category Archive Blackout Perde

ileyonetim

Blackout Kumaş Perde Modelleri/Karartma perde

Kumaş Blackout Perde

Evimizdeki her eşyanın, her mobilyanın bir amacı var ve sadece güzel görünmesi için tercih edilmiyorlar. Perdelerimizin mahremiyet sağlayıcı olması ve gün ışığını kesmesi gibi özellikleri de bu duruma bir örnek olabilir. Aynı zamanda perde kullanımı, çevre ile olan bağlantının kesilmesi için de tercih edilebilir. Diğer taraftan bazen sadece bir dekor olarak da perde kullanımının başladığını görmekteyiz. Özel bir perde türüne işaret eden kumaş Blackout perde seçenekleri ise gün ışığını maksimum seviyede engellemektedir. Bu sebeple karartma perde olarak da adlandırılan ürünler, belli oranlarda ses ve ısı izolasyonu da sağlayabiliyor. Kısacası kumaş blackout perde çok özel niteliklere sahip ve perde sektöründe farklı bir yere sahip. Bu özel kumaşlar, belli markaların ürün çeşitliliğinde yer alır ve ancak tecrübeli isimlerin ellerinde mükemmel nihai sonuca ulaşılabilir.

Kumaş blackout perde özellikle otel odalarında kullanılmakla birlikte, evlerimizde de tercih edebileceğimiz bir seçenektir. Özellikle yatak odası ya da sinema etkisi yaratma amacı ile oturma odası uygun bir alan olabilir. Yatak odalarında ışığı kesmesi ile daha derin ve daha rahat bir uyku sağlayacaktır. Oturma odası ve salon gibi alanlarda da yine ışıklandırmanın daha net olması, dışarıdan gelen ışığın mekân tasarımını etkilememesi anlamına gelebilir. Sinema sistemi ve benzeri teknolojiler kullanıyorsanız, konfor sağlayıcı olabilir. Evlerimizde ahşap rustik modelleri, balon perde modelleri ve plise perde modelleri gibi birbirinden özel tasarımlara yer verebilir, bazen bu tür özel sistemleri bu kumaş türü ile birlikte kullanabiliriz. Bunun için işinde uzman bir perde ekibi ile görüşmeniz gerekir.

Kumaş blackout perde tercih etmek istiyor ama farklı bir mekanizma eşliğinde bu kumaşı evinize taşımak istiyorsanız, kumaşın niteliğine uygun mekanizmaları bizden öğrenebilirsiniz. Sizin için profesyonel bir ekip keşfe gelebilir ve söz konusu yaşam alanını projelendirebilir. Evinizde, iş yerinizde, dükkânınız, ofisini ya da kış bahçenizde, istediğiniz her alanda şık bir dekor ürünü olan, aynı zamanda kullanışlı bir eşya olan perdelere kavuşabilirsiniz. Zaman kaybetmeyin ve yeniliğin enerjisini hissetmek için hemen arayın!

 

blackoutkumas

ileyonetim

Karatma Black Out Stor Perde

Karartma-blackout stor perdeler sıfır ışık geçirgenliğine sahip özel kumaşlar kullanılarak üretilir.Blackout stor perdeler aşırı güneş alan pencerelerde, toplantı ve konferans salonlarında,otel odalarında kullanıldığı gibi ayrıca yatak odalarında kullanılırlar.Karartma – blackout stor perdeler projeksiyon cihazıyla sunum yapılan işyerlerinde ortamı karartma yapmak için kullanılan perde çeşididir.Karartma stor perde, özel kumaşa sahip bir stor perde sistemidir. Bu kumaş ışığın tamamını engeller. Blackout perde olarak da adlandırılan karartma perdeler mahremiyet ve gizlilik ihtiyacına kesin çözümlerdir. Özellikle yatak odalarında sıklıkla tercih edilirler. Yatak odasında karatma perde kullanmak uyku uzmanlarının de önerisidir, uyku kalitesini artırır. Karartma perdeleri diğer bir kullanım alanı kurumlardaki sunum odalarıdır. Karanlık olması arzu edilen bu odalar karartılırsa projeksiyon ve diğer görüntü sistemleri daha izlenir olur.

Blackout stor kumaşın dışa bakan kısmı pvc malzeme ile kaplıdır.Genellikle beyaz kaplı malzeme aynı zamanda güneşi geri yansıtarak ısıyı da bir miktar keser.

Blackout perdeler garden (çatı) perde sisteminde de kullanılır.

Blackout stor perde ;karartma perdesi ve projeksiyon perdesi olarak kullanılabilir.Mekanda tam bir karartma isteniyorsa ;kumaşın her iki kenarına düşey şekilde özel fitilli U profil,üst kısmına aluminyum perde kutusu konmalıdır.Bu şekilde içerde tam bir karartma sağlanır.

U profillerin yerden üflemeli ısıtma sistemlerinde kullanılması sakıncalar yaratabilir.Havanın cam ile perde arkasında birikerek perde kumaşını oda içine doğru iterek balon yapmasına sebep olur.Bunun sonucunda U profil içinden perdenin çıkmasına sebep olur.U profil içinden çıkan perde yukarı doğru sararken perde kumaşının zarar görmesine sebep olur.

Blackout perde kumaşı kendi arasında sınıflara ayrılır.

Blackout stor perdelerde genellikle Alman Jm ve Belçika Bamberge Kumaşları kullanılmaktadır.Büyük ölçülerde bombe yaptıkları için tercih edilmemektedir.

Bu kumaşların yerine daha kaliteli kumaşlar kullanılmalıdır.Fransız Mermet,Fransız Ferrari Soltis,Hollanda Verosol Blackout kumaşları tercih edilmelidir. Blackout perde modelleri motorlu, karartma ve birçok değişik özellikte olmakta olup ofisleri ve birçok kullanım alanını kapsamaktadır.Kumaş arkası sıvama malzemesiyle bağdaştırıldığından ışığın ve güneşin bol olduğu mekanlarda rahatça kullanılıp verim alınmaktadır.Renk kartelası açısındanda oldukça zengin bir içerige sahiptir.Sorularınız ve bilgi için lütfen arayınız.

Devamını oku