2018 yeni tasarım tül ve perdeler

ileCoşkun Karadeniz

2018 yeni tasarım tül ve perdeler

2018 yılına yaklaştığımız son haftalarda artık yeni yılda bizi neler bekliyor, ne tür dekorasyon stillleri bekliyor, 2018 dekorasyon renkleri neler gibi  cevaplanması gereken sorular arasına giriyor. Sitemizi genel olarak 2018 yılına hazırlarken çokça araştırma ve izlenimler sonucu oluşturduğumuz tahminleri genellikle paylaşmaya çalışıyoruz.

Bu yazımızda ise karşımıza çıkabilecek 2018 perde modelleri ve  sezonun en trend perde modelleri hakkında bir takım yaptığımız araştırmalar neticesinde bilgiler vereceğiz.

Perde modelleri günümüzde sezonluk olarak değişmektedir. 2018 sezonunda da bu akımın gereği birbirinden farkı perde modellerinin özellikle otantik ve renkli perde modellerinin bizi beklediğini tahminlerimiz arasında en geniş yer kaplayan fikir olmuştur.Araştırmalarımız neticesinde kenarlarından küçük süslü topların sarktığı perde modelleri otantik perdeler arasında sıkça kullanıldığını varsayabiliriz. Çünkü hem renkli hem de sade perde modelleri tercih edilecek kesime hitap ediyor, hem de perdeye sportif bir hava katıyor. Özellikle genç kız odalarında sıklıkla kullanılabilecek bir perde modelidir diyebiliriz.

Aslında perde seçiminde dikkat edilmesi gerekenler çok ayrı bir kategori konusunu ele alır. Ancak perdeler bir evin  önemli dekorasyon parçası olması ve bilgisizlikle alınan perdenin sonradan hayal kırıklığına neden olmaması için kısaca bu hususa değinmenin faydalı olacağı inancındayız.

Perde seçmeden önce dekorasyon tarzınızı netleştirmeli ve tarzınıza uygun modelleri incelemelisiniz. Mobilyalarla, duvarlarla, aksesuarlarla, tarzınızla hatta zeminle uyum sağlamayan perde modelleri dekorasyonunuzu basitleştirerek sönük gösterecektir.

Kullanılacak odanın boyutuna göre perde modeli ve deseni seçilmelidir. Mesela küçük odalarda kesinlikle koyu renk perde kullanılmamalı, açık renkli perdeler seçilmelidir. Büyük yaşam alanlarına sahip olanlar ise perde seçiminde daha şanslılar, çünkü diledikleri renk kombinlerini rahatlıkla tercih edebilirler.2018 perde modellerinde bir önceki yıllara nazaran daha az dantel detaylarının kullanılacağı tahminlerimiz arasındadır. Bunun nedeni artık dekorasyonda modernizm ve endüstriyel dekorasyon çalışmalarının ön plana çıkması, dantelin daha geleneksel ve geçmiş yılların modası haline gelmesini sayabiliriz. Bu nedenle 2018 yılında dantel detaylardan daha çok sadece ve minimalist evlere uygun sade perde modelleri ile karşılaşmanız ihtimallerimiz dahilinde yer almaktadır.

Krem ve beyaz renklerin hakimiyetindeki yeni sezon perdelerinde bebek mavisi füme renklerini de sıklıkla görebiliriz. Yumuşak renklerdeki perdeleri koyu fon perdeleri ile güçlendirebiliyor.

Sade bir ev dekorasyonunda, dekorasyonu canlandırmak için canlı renklerde perdeler tercih edebilirsiniz.

Ünlü tekstil markaları her sezon olduğu gibi bu sezonda çok özel perde koleksiyonlarını müşterilerinin beğenisine sunmaktaya başladı bile. Yeni ürünler ve tasarımlar görmek için mağazamıza bekleriz.

için mağazamıza bekleriz.

Yazar hakkında

Coşkun Karadeniz editor

Bir cevap yazın