Sun Screen Perde/Güneş Kırıcı Perde

Son dönemde giderek yaygınlaşan ve güneş kırıcı, güneşlik perde, screen perde, sun screen perde olarak adlandırılan bu sistemler, zararlı güneş ışınlarını engellemekteki işlevleri ile öne çıkarlar. Screen perde basitçe, uygulama mekanlarının güneş gözlüğü olarak düşünülebilir. Hayli fazla ışık alan mekanlar için UV ışınlarını tutması ile sağlık, ve ışığın %86′sının bloklanması ile de enerji tasarrufu ve mekan rahatlığı açısından etkilidirler.Sun Screen perde kumaşı İthal edilen bir üründür. Dokumasında yaklaşık %30 polyester, %70 pvc bulunan screen perde kumaşı düz zeminlerde sabunlu su ile yıkanarak temizlik imkanı verir. Alerji yapmaz ve bakteri üretmez.

Bu fonksiyonel özelliklerin yanı sıra sun screen, son derece estetik, modern bir görünüme sahiptir.

İthal Fransız elyafından mamul özel bir malzeme kullanılarak üretilir. Alev almaz ve kir tutmaz. Screen perde esasında bu özel malzemedir, perde mekanizması değişkenlik gösterir. Stor Screen, en çok bilinen ve tercih edilen türüdür. Dikey perde ve katlamalı perde formatında uygulanması da mümkündür. Ayrıca kış bahçesi perdesi sistemlerinde de yaygın olarak yer almaktadırlar.

Screen Perdeler, bir yoğun ışık denetleme sistemi olan blackout stor perdeler ile kombine olarak da tercih edilmektedirler. Motorlu sun-screen uygulamaları da hayli yaygındır, özellikle büyük uygulama alanlarına yayılan perdeler için bu yola başvurulabilir. Screen Perdenin ham maddesi polyester kumaş olup kumaşın örgü cinsi açısından file dokuma grubu olan mekanik bir perde türüdür.Bu sayede gün ışığından taviz vermeden faydalanmanızı sağlar. En çok tercih edilen screen perde model ve renkleri genellikle açık renklerdir.BEYAZ KREM EKRU AÇIK GRİ VE GRİ VE KREMİN TONLARI dır Arkası cam elyaf malzemesi ile izole edilmiş olduğundan dolayı güneş ışığı iç mekana filtrelenerek  alınır.

Bu sayede enerji ve ısı tasarufu da elde edilir. Ayrıca, bilimum mekanlarda pc ve tv ekranı parlamasını engellemekte etkili bir malzemedir. En etkili serisi hunter dagls olup menşeyı Hollanda’dır.Renk çeşidi açısından oldukça zengin bir içeriğe sahiptir.Kumaşlarımız üzerinde yapılan test ve denemelere göre kullanım , temizleme talimatlarına uyulduğu sürece kumaş ve mekanizma garanti sürecimiz 3 yıldır.

Silver Sun Screen Perde Modelleri

 

Perde kumaşı üzerine kaplanmış ultra ince alüminyum tabaka sayesinde  güneş enerjisine karşı olağanüstü dayanıklılık sağlarken, aynı zamanda mükemmel bir görüş olanağı elde edilmektedir. SilverScreen stor perde kumaşı ile dahili mekânlar için olduğu kadar bina dışı için de işlevsel ve çağdaş bir mimari tarz ve dekoratif işlev elde edilebilmektedir.

Aşağıda verilen şekil içinde, SilverScreen stor perde kumaşı  ile geleneksel perde arasındaki temel faklılıklar gösterilmektedir.

SilverScreen stor perde kumaşı geleneksel perdelerin göz kamaştırıcılığı ve ısı soğurma özellikleri kullanılan kumaş rengi ile doğrudan ilişkilidir. SilverScreen stor perde kumaşı ile ters yüzdeki alüminyum kaplama sayesinde bu özellikler esas olarak perde renginden bağımsız hale getirilmiştir. Ayrıca, SilverScreen perde kumaşı dış mekân ile oldukça iyi bir görsel temas sağlayabilmektedir.

Aşağıdaki tablo içinde, beyaz, siyah ve orta gri renk perde performansı verilmektedir. Diğer SilverScreen perde kumaş renkleri de aynı performans özellikleri sergiler.

SilverScreen perde kumaş ürünleri Avrupa performans derecelendirmesi EN 14501 esasları uyarınca aşağıda verilen özellikler sergiler:

Parlama denetimi        : 3 (iyi derece)

Görsel özellik             : 2 (orta derece)

g-değeri                      : 3 (iyi derece)

U-değeri açısından çok iyi derece elde edilebilmektedir.

SilverScreen perde kumaşı çevre dostu ortamda,  Öko-Tex Standard 100 sertifikası doğrultusunda üretilmekte ve içinde formaldehit bulunmamaktadır. SilverScreen perde kumaşı içinde insan sağlığı için zararlı herhangi bir madde bulunmaz. SilverScreen perde kumaşı yeşil ürün olarak kabul edilebilir!

Öko-Tex US Greenguard’ın Avrupa’daki karşılığıdır ve böylelikle SilverScreen perde kumaşı bütün Greenguard VOC gereksinimlerini karşılamaktadır (VOC: Uçucu Organik Bileşikler).

Gümüş Ekran

Perde kumaşı üzerine kaplanmış ultra ince alüminyum tabaka sayesine güneş enerjisine karşı olağanüstü dayanırlık sağlarken, aynı zamanda mükemmel bir görüş olanağı elde edilmektedir. SilverScreen ile dahili mekânlar için olduğu kadar bina dışı için de işlevsel ve çağdaş bir mimari tarz ve dekoratif işlev elde edilebilmektedir.

Aşağıda verilen şekil içinde, SilverScreen ile geleneksel perde arasındaki temel faklılıklar gösterilmektedir.

Geleneksel perdelerin göz kamaştırıcılığı ve ısı soğurma özellikleri kullanılan kumaş rengi ile doğrudan ilişkilidir. SilverScreen ile ters yüzdeki alüminyum kaplama sayesinde bu özellikler esas olarak perde renginden bağımsız hale getirilmiştir. Ayrıca, SilverScreen dış mekân ile oldukça iyi bir görsel temas sağlayabilmektedir.

Aşağıdaki tablo içinde, beyaz, siyah ve orta gri renk perde performansı verilmektedir. Diğer SilverScreen renkleri de aynı performans özellikleri sergiler.

SilverScreen gölge sağlayan ürünler Avrupa performans derecelendirmesi EN 14501 esasları uyarınca aşağıda verilen özellikler sergiler:

Parlama denetimi : 3 (iyi derece)

Görsel özellik : 2 (orta derece)

g-değeri : 3 (iyi derece)

U-değeri açısından çok iyi derece elde edilebilmektedir.

Metal tabaka etkisi

Şekilde, normal perde iplikleri arasından geçen ışık miktarı gösterilmektedir.

SilverScreen yararları

SilverScreen aşağıda verilen özellikleri bir arada barındırır:

 • Görsel Konfor
 • Görsel İlişki
 • Isıl Konfor

Görsel Konfor ile aşağıda verilen özellikler kastedilmektedir:

 • Göz kamaştırma engellenir
 • Görsel rahatsızlık yok veya çok az seviyededir
 • Sınırlı parlaklık kontrastı sergilenir

Görsel İlişki ile aşağıda verilen özellikler kastedilmektedir:

 • Dış mekân rahatlıkla görünebilir
 • Görüş asgari düzeyde sınırlanır
 • Göz kamaştırma kontrolü ile konforlu görüş sağlanır.

Isıl Konfor ile aşağıda verilen özellikler kastedilmektedir:

 • Radyasyon yolu ile ısınma asgari düzeydedir
 • Sıcaklık kontrolü daha iyi sağlanır
 • Pencere kanarlarında hava akımı oluşmaz

SilverScreen çevre dostu ortamda, Öko-Tex Standard 100 sertifikası doğrultusundaüretilmekte ve içinde formaldehit bulunmamaktadır. SilverScreen içinde insan sağlığı için zararlı herhangi bir madde bulunmaz. SilverScreen yeşil ürün olarak kabul edilebilir!

Öko-Tex US Greenguard’ın Avrupa’daki karşılığıdır ve böylelikle SilverScreenbütün Greenguard VOC gereksinimlerini karşılamaktadır (VOC: Uçucu Organik Bileşikler).

Bileşimi PVC kaplı cam elyafı
Genişlik, cm / inç) 190 ve 240 cm / 75″ ve 94″
Ağırlık 400 g/m²
Kalınlık 0,5 mm
Alev geciktirme özelliği NFP 92503 Sınıf M1
Boşluk faktörü %4
Işık geçirgenliği %4
Güneş radyasyonu geçirgenliği %4
Yansıyan alüminyum güneş radyasyonu %76
Alüminyum yapışması ISO 2409 sınıf 0
Renk kararlılığı ISO105-B02 Metalik kısım: 8

Kopma Mukavemeti

Çözgü: >150 daN / 5 cm > 231 lb / inç

Atkı: >150 daN / 5 cm > 246 lb / inç

Çevre uyumluğu Öko tex standardı 100

Formaldehit içermez

EnviroScreen

Sürdürülebilir güneş kontrolü: daha yeşil perde.

EnviroScreen yüksek yansıtıcılık, sağlamlık, saydamlık, metalik elyaf, görsel ve ısıl konfor sağlar. Perde benzeri yapı içinde dokunmuş; ama açık tekstil görünüşü ile stor perde ve panel kornişleri için uygundur. Yüksek yansıtıcılığı sayesinde, EnviroScreen ısıtma ve soğutma maliyetlerini önemli ölçüde azaltır. Böylelikle CO2 salımı düşmüş ve sera etkisi ise asgariye indirilmiş olur.

EnviroScreen 2 farklı saydamlık düzeyinde, %2 ve %10 açıklık faktörü (OF) ile temin edilmektedir ve 6 ayrı renk seçeneği bulunmaktadır. %2 OF değerinde bile EnviroScreen çok iyi görüntü ilişkisi sağlamakta ve dünya çapında her düzeyde tüm pencere düzenleri için oldukça hoş görüntü elde edilmektedir. EnviroScreen 6 ayrı cazip renklerde temin edilebilir.

EnviroScreen Verosol Fabrics B.V. tarafından üretilen YEŞİL bir üründür:

 • Formaldehit ve PVC içermez
 • Kumaş ISO 14001 uluslar arası çevre standartlarına uygun olarak üretilmiştir.
 • EnviroScreen Öko-Tex ve Greenguard sertifikalıdır ve bu nedenle LEED, Green Star, Breem, vs. gibi yeşil bina derecelendirme esaslarını karşılamaktadır.