Sun Screen Perde/Güneş Kırıcı Perde

Son dönemde giderek yaygınlaşan ve güneş kırıcı, güneşlik perde, screen perde, sun screen perde olarak adlandırılan bu sistemler, zararlı güneş ışınlarını engellemekteki işlevleri ile öne çıkarlar. Screen perde basitçe, uygulama mekanlarının güneş gözlüğü olarak düşünülebilir. Hayli fazla ışık alan mekanlar için UV ışınlarını tutması ile sağlık, ve ışığın %86′sının bloklanması ile de enerji tasarrufu ve mekan rahatlığı açısından etkilidirler.Sun Screen perde kumaşı İthal edilen bir üründür. Dokumasında yaklaşık %30 polyester, %70 pvc bulunan screen perde kumaşı düz zeminlerde sabunlu su ile yıkanarak temizlik imkanı verir. Alerji yapmaz ve bakteri üretmez.

Bu fonksiyonel özelliklerin yanı sıra sun screen, son derece estetik, modern bir görünüme sahiptir.

İthal Fransız elyafından mamul özel bir malzeme kullanılarak üretilir. Alev almaz ve kir tutmaz. Screen perde esasında bu özel malzemedir, perde mekanizması değişkenlik gösterir. Stor Screen, en çok bilinen ve tercih edilen türüdür. Dikey perde ve katlamalı perde formatında uygulanması da mümkündür. Ayrıca kış bahçesi perdesi sistemlerinde de yaygın olarak yer almaktadırlar.

Screen Perdeler, bir yoğun ışık denetleme sistemi olan blackout stor perdeler ile kombine olarak da tercih edilmektedirler. Motorlu sun-screen uygulamaları da hayli yaygındır, özellikle büyük uygulama alanlarına yayılan perdeler için bu yola başvurulabilir. Screen Perdenin ham maddesi polyester kumaş olup kumaşın örgü cinsi açısından file dokuma grubu olan mekanik bir perde türüdür.Bu sayede gün ışığından taviz vermeden faydalanmanızı sağlar. En çok tercih edilen screen perde model ve renkleri genellikle açık renklerdir.BEYAZ KREM EKRU AÇIK GRİ VE GRİ VE KREMİN TONLARI dır Arkası cam elyaf malzemesi ile izole edilmiş olduğundan dolayı güneş ışığı iç mekana filtrelenerek  alınır.

Bu sayede enerji ve ısı tasarufu da elde edilir. Ayrıca, bilimum mekanlarda pc ve tv ekranı parlamasını engellemekte etkili bir malzemedir. En etkili serisi hunter dagls olup menşeyı Hollanda’dır.Renk çeşidi açısından oldukça zengin bir içeriğe sahiptir.Kumaşlarımız üzerinde yapılan test ve denemelere göre kullanım , temizleme talimatlarına uyulduğu sürece kumaş ve mekanizma garanti sürecimiz 3 yıldır.

Karatma black out stor perde

Karartma-blackout stor perdeler sıfır ışık geçirgenliğine sahip özel kumaşlar kullanılarak üretilir.Blackout stor perdeler aşırı güneş alan pencerelerde, toplantı ve konferans salonlarında,otel odalarında kullanıldığı gibi ayrıca yatak odalarında kullanılırlar.Karartma – blackout stor perdeler projeksiyon cihazıyla sunum yapılan işyerlerinde ortamı karartma yapmak için kullanılan perde çeşididir.Karartma stor perde, özel kumaşa sahip bir stor perde sistemidir. Bu kumaş ışığın tamamını engeller. Blackout perde olarak da adlandırılan karartma perdeler mahremiyet ve gizlilik ihtiyacına kesin çözümlerdir. Özellikle yatak odalarında sıklıkla tercih edilirler. Yatak odasında karatma perde kullanmak uyku uzmanlarının de önerisidir, uyku kalitesini artırır. Karartma perdeleri diğer bir kullanım alanı kurumlardaki sunum odalarıdır. Karanlık olması arzu edilen bu odalar karartılırsa projeksiyon ve diğer görüntü sistemleri daha izlenir olur.

Blackout stor kumaşın dışa bakan kısmı pvc malzeme ile kaplıdır.Genellikle beyaz kaplı malzeme aynı zamanda güneşi geri yansıtarak ısıyı da bir miktar keser.

Blackout perdeler garden (çatı) perde sisteminde de kullanılır.

Blackout stor perde ;karartma perdesi ve projeksiyon perdesi olarak kullanılabilir.Mekanda tam bir karartma isteniyorsa ;kumaşın her iki kenarına düşey şekilde özel fitilli U profil,üst kısmına aluminyum perde kutusu konmalıdır.Bu şekilde içerde tam bir karartma sağlanır.

U profillerin yerden üflemeli ısıtma sistemlerinde kullanılması sakıncalar yaratabilir.Havanın cam ile perde arkasında birikerek perde kumaşını oda içine doğru iterek balon yapmasına sebep olur.Bunun sonucunda U profil içinden perdenin çıkmasına sebep olur.U profil içinden çıkan perde yukarı doğru sararken perde kumaşının zarar görmesine sebep olur.

Blackout perde kumaşı kendi arasında sınıflara ayrılır.

Blackout stor perdelerde genellikle Alman Jm ve Belçika Bamberge Kumaşları kullanılmaktadır.Büyük ölçülerde bombe yaptıkları için tercih edilmemektedir.

Bu kumaşların yerine daha kaliteli kumaşlar kullanılmalıdır.Fransız Mermet,Fransız Ferrari Soltis,Hollanda Verosol Blackout kumaşları tercih edilmelidir. Blackout perde modelleri motorlu, karartma ve birçok değişik özellikte olmakta olup ofisleri ve birçok kullanım alanını kapsamaktadır.Kumaş arkası sıvama malzemesiyle bağdaştırıldığından ışığın ve güneşin bol olduğu mekanlarda rahatça kullanılıp verim alınmaktadır.Renk kartelası açısındanda oldukça zengin bir içerige sahiptir.Sorularınız ve bilgi için lütfen arayınız.