Etiket arşivi blackout stor perde modelleri

ileyonetim

Karatma Black Out Stor Perde

Karartma-blackout stor perdeler sıfır ışık geçirgenliğine sahip özel kumaşlar kullanılarak üretilir.Blackout stor perdeler aşırı güneş alan pencerelerde, toplantı ve konferans salonlarında,otel odalarında kullanıldığı gibi ayrıca yatak odalarında kullanılırlar.Karartma – blackout stor perdeler projeksiyon cihazıyla sunum yapılan işyerlerinde ortamı karartma yapmak için kullanılan perde çeşididir.Karartma stor perde, özel kumaşa sahip bir stor perde sistemidir. Bu kumaş ışığın tamamını engeller. Blackout perde olarak da adlandırılan karartma perdeler mahremiyet ve gizlilik ihtiyacına kesin çözümlerdir. Özellikle yatak odalarında sıklıkla tercih edilirler. Yatak odasında karatma perde kullanmak uyku uzmanlarının de önerisidir, uyku kalitesini artırır. Karartma perdeleri diğer bir kullanım alanı kurumlardaki sunum odalarıdır. Karanlık olması arzu edilen bu odalar karartılırsa projeksiyon ve diğer görüntü sistemleri daha izlenir olur.

Blackout stor kumaşın dışa bakan kısmı pvc malzeme ile kaplıdır.Genellikle beyaz kaplı malzeme aynı zamanda güneşi geri yansıtarak ısıyı da bir miktar keser.

Blackout perdeler garden (çatı) perde sisteminde de kullanılır.

Blackout stor perde ;karartma perdesi ve projeksiyon perdesi olarak kullanılabilir.Mekanda tam bir karartma isteniyorsa ;kumaşın her iki kenarına düşey şekilde özel fitilli U profil,üst kısmına aluminyum perde kutusu konmalıdır.Bu şekilde içerde tam bir karartma sağlanır.

U profillerin yerden üflemeli ısıtma sistemlerinde kullanılması sakıncalar yaratabilir.Havanın cam ile perde arkasında birikerek perde kumaşını oda içine doğru iterek balon yapmasına sebep olur.Bunun sonucunda U profil içinden perdenin çıkmasına sebep olur.U profil içinden çıkan perde yukarı doğru sararken perde kumaşının zarar görmesine sebep olur.

Blackout perde kumaşı kendi arasında sınıflara ayrılır.

Blackout stor perdelerde genellikle Alman Jm ve Belçika Bamberge Kumaşları kullanılmaktadır.Büyük ölçülerde bombe yaptıkları için tercih edilmemektedir.

Bu kumaşların yerine daha kaliteli kumaşlar kullanılmalıdır.Fransız Mermet,Fransız Ferrari Soltis,Hollanda Verosol Blackout kumaşları tercih edilmelidir. Blackout perde modelleri motorlu, karartma ve birçok değişik özellikte olmakta olup ofisleri ve birçok kullanım alanını kapsamaktadır.Kumaş arkası sıvama malzemesiyle bağdaştırıldığından ışığın ve güneşin bol olduğu mekanlarda rahatça kullanılıp verim alınmaktadır.Renk kartelası açısındanda oldukça zengin bir içerige sahiptir.Sorularınız ve bilgi için lütfen arayınız.

Devamını oku